Duyurular

Olağan Genel Kurul Toplantısı

Olağan Genel Kurul Toplantısı

Sayın Misafirlerimiz

Elazığ Şehir Meclisi Başkanı Mehmet Karaca  Beyefendi

Türk Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez  Beyefendi

Türk Büro Sen Şube Başkanı Yunus Aydoğdu  Beyefendi

Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Resul Korkmaz Beyefendi

Türk İş Sendikasına Bağlı Koop İş Baş Temsilcisi Aydın Polat Beyefendi

Elazığ Baro Sekreterimiz Onur Köseli Beyefendi

Ülkü Tek Elazığ İl Başkanı Turan Yıldız Beyefendi

Mübiad Genel Başkanı Ömer Atalar Beyefendi

Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ İl Başkanı Melih Efe Beyefendi  Beyefendi

MHP Pertek İlçe Başkanı Remzi Han  Beyefendi

Kıymetli Üyeler

Yazılı ve Görsel Medyanın Değerli Temsilcileri

Pek Kıymetli Hazirun

Olağan Genel kurul davetimize katılma nezaketini gösterdiğini için Sağmanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mevcut Yönetimi olarak teşekkür ederiz. Yönetim kurulu olarak, sorumluluğumuzu bilerek sizleri genel kurul yapmak üzere toplantıya çağırdık Dernek Üyeleri olarak sizlerde sorumluluğunuz hissederek toplantının yapılabilmesi için çoğunluğu sağladığınız için hepinize teşekkür ederim.

Bir çok medeniyetin yaşamış olduğu Yukarı Fıratta son zamanlarda ise Çarsancak ( Dörtsancak ) yer aldığı ve bu sancaklar içerisinde yer alan köyümüz tarih boyunca hakimiyeti altında bulunduğu devletin yanında olmuştur. Günümüz şartlarında ise TÜRK ‘ün ve İSLAM ‘ın Sanacağını taşımaya ilelebet taliptir.

Kültürüne, gelenek ve göreneklerine bağlılığıyla bilinen köylümüz geçmişte olduğu gibi bugün yine hep beraberdir.

Bu birlik beraberliği gördüğümüz için çok mutluyuz. Ayrıştırma yapmadan düğünlerimizde cenazelerimizde hastalığımızda iyi ve kötü günümüzde hep beraber olacağız. Biz birlikte güzeliz, kapımız her daim misafirlerimize açık, Köy Dernekleri zaten birlik ve beraberliği sağlamak için vardır. Geçmişte Köyümüzün Dernek Başkanlığını yapmış olan Dursun YURT, Ahmet TANYERİ, M.Şefik ARSLAN ve Atilla SÜNER Başkanlarımıza ve pek kıymetli yönetim kurulu üyelerine müteşekkiriz. Rahmeti Rahamana intikal etmiş Dernek Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu üyelerine rahmet dilerken, hayatta olanalra ise sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum.

Biz biliyoruz ki makamlar gelip geçici önemli olan Allah rızasını kazanmak, Şüphesiz ki İslamda Reislik bir hırs ve menfaat konusu değil aksine bir fedakarlık ve ıztırap meselesidir. Bir Mümin reis olmakla adeta kendini feda etmiş olur. Şahsını düşünemez duruma gelir, mesuliyeti ve çilesi artar. Gerçekten rahatını ve huzurunu düşünenler, bu işe talip olmamasını gerekir. Sözlerime Köylümüz Aydın YILDIRIM Ağabeyin ve isimden imtina eden bir köylümüzün birer dörtlüğüyle son vermek istiyorum.

Dağlık kayalıktır Güzel Bölgesi,   
Sağman Tarihin yaprak yaprak

Kartal yuvasına Benzer Kalesi,
Karış karış bu toprak

Camisi sanki de cennet köşesi,   
Bu kandan doğan bayrak sana emanet Sağman

Şehitler diyarı Sağman Sancağı.
Yüce hakkın Kuran’ı Türkün Şerefi Şanı

Sana Emanet Sağman

Bu vesile ile tekrardan katılımlarınız için teşekkür ederim. Sağmanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine Tekrardan Başkan Adaylığımı açıklıyorum. Divan Heyetine listeyi takdim ediyorum.